Çayırova Kapı Kolu Firması

Çayırova Kapı Kolu Üreticisi +90 532 254 44 57

Kapı Kolu Modelleri

Kapılar her ne kadar içerisi ile dışarısı arasında geçişi yapmayı sağlayan işlevsel yapılar olsa da model ve tasarımlarıyla kapılar dekorasyona önemli ölçüde güzellik katmaktadır. Özellikle kapı kolu bir kapının tasarımını etkileyen en önemli özelliklerden biridir. Hem kullanım rahatlığı hem de tasarımsal açıdan zevkinize uygun ve geniş kategorilere sahip olan Çelebi Kapı Kolları kapı kolu alanında kullanıcıların beğenisini kazanmakta çok başarılıdır.

Kapı Kolu Modelleri Nelerdir?

Kapı kulpları ve kolları farklı model, renk ve desenlerde sahip kategoriler sunulmaktadır. Modeller arasında Alüminyum aynalı kapı kolu modelleri ürünleri kullanarak siz de kapılarınıza ve odanıza farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. S kapı kolu yuvarlak rozetli modeli seçerek veya daha gösterişli bir dokunuş yapmak isteyen kullanıcılar Çelebi Kapı Kollarında kendinize daha uygun olan kapı kolunu bulabilirsiniz.

Sağlam Kapı Kolu Nasıl Seçilir?

Kapı kolları seçilirken öncelik kapınıza uyumlu bir model olmasıdır. Güzel bir modeli de seçseniz bile kapınıza uygun değilse işlevsel olmayacaktır bu yüzden ilk yapmanız gereken şey seçtiğiniz modelin kapınıza uygun olup olmadığını anlamak. Ardından kullanım alanına göre farklı materyaller tercih etmektedir. Örneğin dış kapılarda çoğunlukla demir, metal, çelik gibi daha güvenli ve kilitlere sahip modeller daha çok tercih edilir. Kulplar veya kolların sağlam olması için aynı zamanda yüksek kaliteli malzemeden üretilmesi gerekmektedir. Bazı ürünlerde paslanmaz modelleri de tercih edebilirsiniz.

Kapı Kolu Takmak ve Sökmek

Yuvarlak kapı kolu veya kulplu modeller fark etmeksizin sökme işlemi herkesin yapabileceği kolay bir işlemdir. Öncelikle kapı aynasını çevirerek çıkarmanız daha sonra oda kapı kolu üstünde bulunan vidaları sökmeniz gerekiyor. Sökme işlemi oldukça kolay olan kolları takmak için de kilit kısmı düzgün bir şekilde belirlenmeli, karşılık gelen kısmı işaretlenmelidir. Farklı derinliklere sahip modelleri takarken derinliklerine dikkat etmeli ve uygun derinlikte delmelisiniz. Daha sonra kilidi bu derinliğe yerleştirerek menteşeleri vidalayabilirsiniz. Menteşe modelleri içerisinde farklı renk ve modellerde birçok seçeneği bulabilir, kapınıza en uygun seçeneği Çelebi Kapı Kollarından bulabilir tercih edebilirsiniz.

Kapı Kolları ve Diğer Aksesuarları

Kapı ve Mobilya Aksesuarları hem daha güzel bir kapıya sahip olmanızı hem de işlevsel özelliklere çok olan bir kapı elde etmenizi sağlamaktadır. Bu aksesuarlar içerisinde yer alan ve küçük ancak etkili koruyuculuk sağlayan kapı stoperleri duvarlarınızın çizilmeleri ve kulpların iz yapmasını önlemektedir. Buna ek olarak kapılarınızın duvara çok şiddetli çarpması da bu yumuşak malzemeli stoperler aracılığı ile önlenmektedir. Hem gürültü oluşumunu hem de çarpmaya bağlı hasarı en aza indiren, yumuşatan bu ürünlerin kullanımı günden güne daha da artmaktadır. Diğer bir aksesuar ise kapı numaralarıdır. Çoğunlukla dış kapılarda kullanılan bu ürünler dairenizi numaralandırmanızı sağlamaktadır.

Çelebi Kapı Kolları Kalitenin Kapılarını Açıyor

Dış veya iç kapı kolu fark etmeksizin bu ürünleri pratik kullanım için, evinizin veya işyerinizin tasarımına katkı sağlamak için ve güvenliğiniz için özenle tercih edebilirsiniz. Bulunduğunuz alanın renklerine uygun farklı desen ve modellerde geniş ürün yelpazesi içinde yer almaktadır. Bunlardan en uygun olanını kapı kolu fiyatlarını da dikkate alarak tercih edebilirsiniz. Bakımını düzenli olarak yapacağınız kolları uzun süreler boyunca güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz. Siz de bu kollara, kulplara ve kapı aksesuarı gibi birçok ürünü Çelebi Kapı Kollarından alabilir gönül rahatıyla kullana bilirsiniz.

Çelebi Whatsapp